+ 421 948 046 375  /  info@peknakupelna.sk  (Po-Pia 07:30 - 16:00)

+421 948 480 171  /  kontakt pre kompozitné, vinylové a plávajúce podlahy (Po-Pia 08:00 - 15:30)

 

Panel používateľa

Využite možnosť osobného odberu na odbernom mieste v Ružomberku, ktorý sa nachádza hneď vedľa hlavného ťahu Žilina - Poprad.

Uvedené ceny platia len pri nákupe cez e-shop PEKNÁ KÚPEĽŇA (nie na kamennej predajni)

PODLAHY | Pekná kúpeľňa

2806 položiek

Vyberte si správny typ podlahy

Každý priestor v interiéri je charakteristický účelom využívania, na ktorý bol navrhnutý. Z hľadiska jeho používania je možné každý priestor v interiéri zadeliť do jednej z troch základných skupín priestorov - priestory bytové, priestory nebytové a priestory priemyselné.
Každý z týchto priestorov sa ešte delí na 3 základné skupiny z pohľadu namáhania na oder. Sú to priestory so stredným, vyšším a intenzívnym namáhaním. Výrobcovia zjednodušili orientáciu v tejto problematike pre zákazníkov zavedením piktogramov, ktoré charakterizujú práve tieto parametre parkiet.

Na každom balíku môžeme nájsť piktogram (obrázok) s malým domčekom, s veľkým domom a u špeciálnych typov aj s továrňou. Pri každom z nich sú zobrazené 1 až 3 postavičky. Kombinácia týchto obrázkov na obale parkiet potom určuje ich oderu vzdornosť a triedu použitia.

Pre väčšinu zákazníkov, ktorí si kupujú parkety do svojich bytov, postačuje označenie s malým domčekom a tromi postavičkami, alebo označením AC3/31.

Vyššie číslo triedy použitia je nespornou výhodou. Takéto parkety sú vhodné do vstupných bytových priestorov, prípadne do priestorov kde sa pohybujeme v topánkach či verejných priestorov.

V-drážka je estetickým doplnkom, ktorý na podlahe vytvára optický efekt robustnej masívnej podlahy a verne tak imituje vzhľad podlahy z masívneho dreva. Pri ponuke parkiet sa môžete stretnúť s prevedením drážky 2V a 4V. Toto označenie znamená v prípade 2V priznanú drážku na dvoch dlhších stranách parkety a pri 4V aj na dvoch krátkych stranách. Okrem estetického vzhľadu má V-drážka dôležitý praktický význam v tom, že pri takýchto podlahách sa nevyskytujú výškové rozdiely medzi jednotlivými lamelami, čo má za následok pozitívny vplyv na životnosť parkiet. V ponuke výrobcov parkiet sa V-drážka objavuje v rôznych tvarových prevedeniach a veľkostiach. Jej povrch je väčšinou laminovaný alebo lakovaný. V oboch prípadoch je zabezpečená ochrana drážky pred vlhkosťou a vďaka tvaru aj ochrana voči usadzovaniu nečistôt a prachu. Čistenie a údržba týchto parkiet je veľmi jednoduchá vďaka originálnym čistiacim prostriedkom.

 

Laminátová podlaha      Laminátová podlaha AQUA PROTECT       Minerálna kompozitná podlaha      Vinylová podlaha       Drevená podlaha

 

 

 

Filter
Zobraziť: