+ 421 948 046 375  /  info@peknakupelna.sk  (Po-Pia 07:30 - 16:00)

+421 948 480 171  /  kontakt pre kompozitné, vinylové a plávajúce podlahy (Po-Pia 08:00 - 15:30)

 

Panel používateľa

Využite možnosť osobného odberu na odbernom mieste v Ružomberku, ktorý sa nachádza hneď vedľa hlavného ťahu Žilina - Poprad.

Uvedené ceny platia len pri nákupe cez e-shop PEKNÁ KÚPEĽŇA (nie na kamennej predajni)

Drevená podlaha | Pekná kúpeľňa

62 položiek

Prírodné drevo je schopné prijímať z okolitého vzduchu vlhkosť a túto následne do prostredia aj uvoľňovať. 
Ako daň za túto službu sa na podlahe najmä pri extrémnych podmienkach (dlhodobá vlhkosť vzduchu menšia ako 40%, alebo väčšia ako 70%) budú vyskytovať malé alebo väčšie trhliny a dokonca môže dôjsť až k trvalej deformácii. Kto teda od dreva chce, aby mu slúžilo čo najkvalitnejšie a najdlhšie, musí sa tiež prispôsobiť a zabezpečiť mu na to adekvátne vlhkostné a teplotné podmienky.

Drevo má určitú tvrdosť. Preto sa pred kúpou parkiet informujte aj na tento fakt a nechajte si poradiť výber toho najvhodnejšieho dreva podľa intenzity budúceho zaťaženia.
Vo viacerých prípadoch je možné upraviť drevo aj jeho tvrdosť povrchovou úpravou, alebo inou technologickou úpravou. Otázkou je, že kde je potom hranica medzi prírodou a umelo vytvoreným produktom. Kto chce prírodné drevo na podlahe, mal by si ho vybrať so všetkými jeho pozitívnymi vlastnosťami, ale rovnako aj slabinami. Sú zákazníci, ktorí si ho vážia a chcú a nevadí im prípadný škrabanec, trhlinka, farebnosť – veď to je práve dôkaz toho, že na podlahe majú skutočnú prírodu.

Každá časť parketovej podlahy je vyrobená z inej časti kmeňa stromu, prípadne z iného kmeňa stromu. Vďaka tomu nenájdete na takejto podlahe žiadnu lamelu, ktorá by bola rovnaká. To nedokáže žiadna technológia, niekto to ale nemusí brať ako pozitívum.

Keďže prírodné drevo reaguje na svetlo tým, že časom mení svoju farbu (svetlejšie drevo skôr stmavne, tmavšie drevo bude blednúť), tak aj Vaša nová parketa nemusí vyzerať presne tak ako vzorka, na základe ktorej ste si vybrali – na čo vás určite každý lepší predajca pri predaji upozorní.
Drevená podlaha nebude vyzerať rovnako ani o pol roka ani o rok, ako v čase keď Vám ju namontujú. Odporúčame veľmi prezieravo vyberať parkety práve do miestností s priamym dopadom slnečného svetla, prípadne kde toto svetlo intenzívne dopadá iba na časť podlahy. Tu môže dôjsť k lokálnej zmene farby, ktorá na celkovej ploche parkiet môže pôsobiť neesteticky. Pozor na koberce a plochy, ktoré sú trvalo zatienené. Po presunutí nábytku, alebo zmene veľkosti koberca je potrebné rátať s farebnými rozdielmi. Časom (po 1 až 2 poroch) sa tieto rozdiely zjednotia s okolitou plochou.

Rozdiel medzi laminátovými a drevenými podlahami

Obidva druhy podláh sú vyrobené z dreva. Rozdiel je iba v pomere dreva a ostatných použitých materiálov a samozrejme v štruktúre použitého dreva.
Kým pri drevených je to v niektorých prípadoch podláh až 100% drevnej hmoty, pri laminátových podlahách je pomer dreva cca 94 %. Najväčší rozdiel je určite vo vzhľade a úžitkových vlastnostiach. Kým pri drevených parketách využívame výhody jedinečnosti, nezameniteľnosti a atraktívnosti vzhľadu a zároveň musíme akceptovať farebnú rôznorodosť, farebnú nestálosť a oproti laminátovým podlahám aj nízku tvrdosť, pri laminátových parketách je možné vyberať z dekorov, ktoré viac ako príroda vytvorila ruka človeka – grafika, alebo dizajnéra. Preto je pri laminátových parketách výber dekorov a rôznych typov povrchov mnohonásobne väčší ako pri drevených parketách. Kto ale hľadá niečo jedinečné, neopakovateľné a individuálne, mal by pri hľadaní parketovej podlahy venovať pozornosť aj dreveným parketám.

Filter
Zobraziť: