+ 421 948 046 375  /  info@peknakupelna.sk  (Po-Pia 07:30 - 16:00)

+421 948 480 171  /  kontakt pre kompozitné, vinylové a plávajúce podlahy (Po-Pia 08:00 - 15:30)

 

Panel používateľa

Využite možnosť osobného odberu na odbernom mieste v Ružomberku, ktorý sa nachádza hneď vedľa hlavného ťahu Žilina - Poprad.

Uvedené ceny platia len pri nákupe cez e-shop PEKNÁ KÚPEĽŇA (nie na kamennej predajni)

Kameň Slovakia PÍLENÉ PÁSY | Pekná kúpeľňa

26 položiek

Obkladové pásy z prírodného kameňa. Kamenné obkladové pásiky sú vhodné k použitiu ako obklad (vo výnimočných prípadoch aj na dlažbu) do interiéru aj exteriéru.

Čo sú obkladové kamenné pásiky?

Jedná sa o obklad z prírodného kameňa, ktorý sa najčastejšie vyrába pílením z nepravidelných, štiepaných kameňov. Jednotlivé kamene sa narežú zo 4 strán tak, aby bola zachovaná rovnaká výška jednotlivých obkladových pásikov. Dĺžka pásikov je variabilná - v závislosti od veľkosti pôvodného kameňa, z ktorého sa tento obklad píli. Niektoré z obkladových pásikov sú rezané aj zo zadnej strany. Obkladové pásiky môžu byť tiež rôzne povrchovo upravené - napríklad tzv. omletím (antik), leštením a podobne.

Použitie obkladov z prírodného kameňa

Obkladové pásiky z prírodného kameňa je možné využiť ako v interiéri tak v exteriéri. Je však potrebné zdôrazniť, že väčšina z nich vyžaduje po aplikácii obkladu povrchovo ošetriť impregnáciou. V exteriéri impregnácia ochráni obklad hlave pred poveternostnými vplyvmi a mechanickým znečistením, v interiéri zas pred nechcene spôsobeným znečistením spôsobeným - napr. mastnota v kuchyni. Impregnácia chráni obklad aj pred prenikaním vlhkosti a nečistôt do pórov kameňa. Impregnáciou obkladu teda výrazne zjednodušíte neskoršiu údržbu a čistenie kamenného obkladu.

Dôležitá je aj samotná príprava podkladu, na ktorý plánujete obkladový kameňa aplikovať. Presný technický postup sa líši v závislosti od konkrétneho druhu podkladového materiálu - typ a použitie penetrácie, sklotextilná sieťka s vrstvou lepidla, spôsob a hustotu kotvena a pod. Z tohoto dôvodu vždy doporučujeme zveriť montáž obkladu profesionálom. Často sa jedná o veľkú investíciu do materiálu samotného, ktorý sa ale nesprávnou aplikáciou môže znehodnotiť. Za predpokladu použitia správnej stavebnej chémie a dodržania odporúčaných technických postupov aplikácie, bude každý kamenný obklad prekrásnym doplnkom akéhokoľvek miesta v interiéri či exteriéri po dlhú dobu.

Tehličkové obklady z kameňa - obklady stien Brickstone

Tehlový obklad vytvorí v interiéri krásny rustikálny dizajn pivnice, barov, krbov, no svoje uplatnenie má samozrejme i v exteriéri – ako obklady soklov, komínov, múrikov, ale i kompletne celých fasád. Široký výber kamenných a tehlových obkladov, ktorý nájdete v našom sortimente, vytvára vždy osobitný a unikátny štýl každého priestoru.

Tehlový obklad z kameňa nájdeme hlavne tam, kde túžime mať útulný interiér, či pozoruhodnú rustikálnu fasádu, Vám doporučujeme zvoliť tehlový vonkajší obklad z kameňa - Brickstone. Sú vhodné na zateplené novostavby, či na rekonštrukciu starších domov. Vonkajšie obklady sú mrazuvzdorné. Zostávajú farebne stále, na fasáde nepotrebujú ďalšiu údržbu. Sú vyrobené z prírodných materiálov a tým dotvárajú príjemné prostredie okolo váš domu.

Je dôležité vedieť, že každý kameň je unikát vytvorený prírodou, preto štrukturálna a farebná heterogénnosť je prirodzenou vlastnosťou kameňa a výrobkov z neho.

FOTKY SÚ ILUSTRAČNÉ, NAKOĽKO SA JEDNÁ O PRÍRODNÝ PRODUKT.

Filter
Zobraziť: