+ 421 948 046 375  /  info@peknakupelna.sk  (Po-Pia 07:30 - 16:00)

+421 948 480 171  /  kontakt pre kompozitné, vinylové a plávajúce podlahy (Po-Pia 08:00 - 15:30)

 

Panel používateľa

Využite možnosť osobného odberu na odbernom mieste v Ružomberku, ktorý sa nachádza hneď vedľa hlavného ťahu Žilina - Poprad.

Uvedené ceny platia len pri nákupe cez e-shop PEKNÁ KÚPEĽŇA (nie na kamennej predajni)

Kameň Slovakia KAMENNÝ OBKLAD / DLAŽBA

Obklady z prírodného kameňa

Prírodný kameň sa využíva hlavne ako stavebný materiál. Kamenné obklady a kamenné dlažby sú vhodné do moderných interiérov a exteriérov, všade tam kde chceme vniesť atmosféru príjemného prostredia.

K hlavným výhodám kameňa patrí jeho možnosť kombinácie s akýmkoľvek materiálom alebo čí už moderným alebo prírodným. Dlažby z kameňa sú ľahko udržiavateľné rovnako ako vnútorné kamenné obklady alebo vonkajšie kamenné fasádne obklady. Použitie kameňa môže byť ako vnútorný kamenný obklad alebo vonkajší kamenný obklad.

Prírodný kameň nepravidelných tvarov sa získava štiepaním z veľkých kusov kameňa. Štiepaný prírodný kameň sa najčastejšie použiva na obklady alebo kamenné dlažby v exteriéri i interiéri.

Pre vonkajšie obklady používame mramor, travertín, žulu, vápenec, pieskovec, porfýr a pod.  Výhody kamenných obkladov sú trvanlivosť, kvalita akosti, odolnosť, mrazuvzdornosť, bez nutnosti údržby, široká ponuka farieb a dostupná cena.

V poslednej dobe moderné materiály nahrádzajú klasické prírodné. Našťastie sa čoraz viac vracia späť k prírodným materiálom ako sú kamenné obklady a dlažby z kameňa, ktoré umelé kamene nikdy neprekonajú. Z hľadiska moderného dizajnu či kvality a trvácnosti vám kamenné obklady a kamenné dlažby z pravého prírodného kameňa poskytnú oveľa viac ako môžte očakávať.

Dlažby z prírodného kameňa

Kamenné dlažby majú výnimočné vlastnosti a pri ich správnej voľbe pre konkrétne použitie mnohonásobne prekonávajú akýkoľvek umelý materiál a to často nielen vzhľadom ale aj cenou.
Andezit - prírodný kameň je vhodný na dlažby a obklady. Štiepa sa na rôzne hrúbky od 1 cm až po 10 cm. K dispozícii sú vo viacerých farebných prevedeniach. Kameň je vhodný aj na šlapáky do trávy a dlažby do záhrady.

Kamenné dlažby z Andezitu patria medzi najodolnejšie kamenné dlažby ťažené a vyrábané na Slovensku. Andezit si vďaka svojim vlastnostiam zachoval svoje neutrálne šedo-hnedé povrchové sfarbenie. Dlažby z kameňa Andezit podľa stupnice tvrdosti sú na 7 mieste čo kameň radí medzi veľmi tvrdé kamenné dlažby.

Ďalšou výhodou kamenných dlažieb z Andezitu je jeho hrúbková variabilita, ktorá ho predurčuje na širokú škálu využitia ako nepravidelné kamenné dlažby, rezané kamenné kocky, rezané kamenné hranoly, sekané kamenné kocky. A vďaka týmto vlastnostiam sa stal kameň Andezit jedným z najpoužívanejších materiálov na výrobu kamenných dlažieb v slovenskom stavebníctve.

Kamenná dlažba je veľmi vhodná všade tam, kde chceme dosiahnuť kvalitného povrchu s využitím čo najväčšieho estetického dojmu. Práve kamennú dlažbu môžeme bez obáv použiť ako vonkajšiu dlažbu (dlažba do altánku, záhrady, okolo domu) tak aj vnútornú dlažbu. Ak je teda kamenná dlažba vhodná takmer do všetkých možných priestorov potom k nej môžeme pristúpiť ako k vhodnému materiálu. Vonkajšia dlažba má byť predovšetkým funkčná, ale mala by aj dobre vyzerať. Vonkajšia terasová dlažba z kameňa má tvrdý praktický povrch, ktorý nevyžaduje príliš veľkú údržbu.

 

Je dôležité vedieť, že každý kameň je unikát vytvorený prírodou, preto štrukturálna a farebná heterogénnosť je prirodzenou vlastnosťou kameňa a výrobkov z neho.

FOTKY SÚ ILUSTRAČNÉ, NAKOĽKO SA JEDNÁ O PRÍRODNÝ PRODUKT.