+ 421 948 046 375  /  info@peknakupelna.sk  (Po-Pia 07:30 - 16:00)

+421 948 480 171  /  kontakt pre kompozitné, vinylové a plávajúce podlahy (Po-Pia 08:00 - 15:30)

 

Panel používateľa

Využite možnosť osobného odberu na odbernom mieste v Ružomberku, ktorý sa nachádza hneď vedľa hlavného ťahu Žilina - Poprad.

Uvedené ceny platia len pri nákupe cez e-shop PEKNÁ KÚPEĽŇA (nie na kamennej predajni)

Minerálna kompozitná podlaha | Pekná kúpeľňa

180 položiek

Kompozitné podlahy dokonale imitujú prírodné drevo. Sú vodeodolné, pevné ako kamenná dlažba, ale súčasne mäkké a príjemné na dotyk. Na kompozitných podlahách oceníme aj to, že ich položíme aj na nie úplne rovný podklad. Kompozitné podlahy sú ťažšie ako laminátové či vinylové, ale o to odolnejšie voči zmenám teploty vplyvom vykurovania či priamemu slnečnému žiareniu. Kompozitná podlaha má na povrchu polyuretánovú kryciu vrstvu. Keď sa po nej prechádzate v ponožkách alebo naboso, tak cítite jemné teplo, ktoré príjemne prúdi do nôh. V materiáli, z ktorého sa podlaha vyrába, tvorí až 60 % prírodný vápenec. Je stabilný a bez prchavých látok. Práve prírodný vápenec zabezpečuje vysokú pevnosť a teplotnú stabilitu podlahy. A to aj pri teplotách vyšších ako 70 stupňov Celzia.

V kompozitnej podlahe tvorí PVC bez zmäkčovadiel alebo polypropylén menej ako 30-percentný podiel na rozdiel od vinylových podláh, kde je tento podiel viac ako 95-percentný. Použitie týchto materiálov zvyšuje elasticitu podlahy a dodáva jej zvukoizolačné vlastnosti. 

Čo robí kompozitnú podlahu unikátnou, sú použité materiály. Vďaka nim spĺňa emisnú kategóriu A+, rovnako ako laminátové a drevené podlahy. Dôvod? Emisie prchavých látok sú veľmi nízke. Kompozitná podlaha neobsahuje ftaláty (látky, ktoré sa nachádzajú v tradičných PVC podlahách a uvoľňujú sa pri používaní podlahy do ovzdušia). Cez pľúca sa potom dostávajú do krvného obehu. To ale v prípade kompozitných podláh nehrozí. Prírodné materiály garantujú zdravé ovzdušie vo všetkých miestnostiach vašej domácnosti.

Veľkou výhodou kompozitných podláh, podobne ako drevených, je aj ich renovovateľnosť. Podlahu môžete zrenovovať nanesením nového náteru a podlaha bude vyzerať ako nová.


Čo je kompozit:

názvom kompozit sa označujú výrobky vytvorené z 2 alebo viacerých substancií-zložiek, ktoré výrobku dávajú nové vlastnosti, ktoré nemá ani jedna z týchto základných zložiek. To, čo majú všetky tieto výrobky-podlahy spoločné, je, že u týchto výrobkov ide o viacvrstvový podlahový materiál, ktorý sa najčastejšie skladá z 3, alebo viacerých vzájomne spojených vrstiev.

kompozit

 

To, čo je z hľadiska mechanických vlastností pre finálny výrobok rozhodujúce, je práve stredná tzv. nosná doska. A práve tam sa začína výrazné členenie výrobkov, ich vlastnosti a samozrejme ceny.

Aktuálne sú vyrábané a používané nosné dosky kompozitných podlách:

SPC – solid polymere core. Tvrdá kompozitná doska extrudovaná do nekonečného pásu, ktorá je formátovaná na samotné dosky, z ktorých sa následne navrstvením a zlisovaním dekoračných ochranných a akustických vrstiev a konečným formátovaním vyrobí finálna podlaha. Veľmi ťažký, na manipuláciu a prepravu náročný výrobok
EPC – expadnded polymer core. Hlavnou zložkou tohto výrobku je zmes plastov, ktoré pridaním napeňovačov zväčšujú svoj objem a následným zlisovaním vzniká štruktúra, ktorá je vďaka uzatvoreným vzduchovým bublinkám ľahšia, realtívne pevná a stabilná. Zle znáša výkyvy teplôt a ich vplyvom sa môže deformovať
MPC – minerálne kompozitné dosky s obohatením o prírodné zložky – najčastejšie vápenec, ktoré dávajú výrobku špecifické vlastnosti ako je rozmerová stabilita, pevnosť a odolnosť (sem patria aj napr. MGO dosky obohatené o horčík, vďaka čomu je podlaha úplne nehorľavá...). Vďaka použitým špeciálnym prímesiam relatívne drahší
WPC – wood plastic compossite, alebo aj wood plastic coore. Hlavnou zložkou v tomto výrobku je drevo, resp. drevné vlákna, ktoré sú zmiešané s plastom a procesom extrúzneho lisovania sú z neho vyrábané nosné dosky, ktoré sa následne olepia dekoračným filmom. Použitie dreva ako hlavnej zložky veľmi ovplyvňuje vodeodolnosť výrobku. Reaguje na zmeny vlhkosti a jeho použitie do priestorov so zvýšenou vlhkosťou je obmedzené, prípadne náročné na aplikáciu
ABA – konštrukcie výrobku tvoreného viacerými vzájomne zlepenými vrstvami rôznych materiálov.
Každá z týchto dosiek dáva výrobku určité vlastnosti, ale samozrejme prináša aj určité nevýhody. O výhodách je tu zbytočné písať, pretože na tie žiadny výrobca, či predajca pri prezentácii určite nezabudne. Odolnosť a stabilita lepených spojov jednotlivých vrstiev sa časom a tepelným namáhaním znižuje, čo môže viesť k rozliepaniu, alebo deformovaniu podlahových dielcov.

Výber kompozitnej podlahy

Je potrebné sa zamerať na najlepšie hodnoty nasledovných parametrov:
Emisie prchavých látok – čo nemá A+ certifikát, je už výrobok, do ktorého sa neoplatí investovať.
Rozmerová stabilita - pri zmenách teploty výrobky menia svoj rozmer. Aktuálne platná norma hovorí o koeficiente 0,25%, ale bežne sa pri týchto výrobkoch dosahuje hodnota 0,05 %. Čím nižší je tento koeficient, tým je podlaha stabilnejšia.
Trieda použitia 31, 32, 33 – čím je číslo vyššie, tým je trvácnosť podlahy v definovanom priestore dlhšia.
Hrúbka nosnej dosky (aj celého výrobku) - tým, že je výrobok viacvrstvový a práve hrúbka nosnej dosky je pre mechanické vlastnosti rozhodujúca, je potrebné preveriť nielen to, akú má výrobok celkovú hrúbku, ale hlavne to, ako je hrubá samotná nosná doska. Do nej sa frézuje klikové spojenie a čím je doska tenšia, tým je aj samotný klik tenší a menej pevný. Samozrejme, hrúbka nosnej dosky, teda každý 0,1 mm výrazne ovplyvňuje cenu a vlastnosti výsledného výrobku.
Tepelný odpor udávaný v m2K/W - čím je táto hodnota nižšia, tým lepší tepelný prestup pri použití na podlahovom vykurovaní budete mať. POZOR, niektoré podlahy už majú integrovanú podložku a iné nie, preto je potrebné pri podlahách bez integrovanej akustickej podložky ešte počítať aj s tepelným odporom budúcej podložky a samozrejme aj s jej obstarávacou cenou na m2.

 

Filter
Zobraziť:

-

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

BOHO ŠTÝL

Bohémský štýl, Boheme Chic alebo v skratke Boho má túto sezónu jar a leto zelenú.

Nehľadajte za ním strohú eleganciu, ale skôr farby, pestrosť materiálov, kvety, vzory, doplnky, uvoľnenosť a veselú náladu.

Boho v sebe nesie prvky hippies, etna, folku, indiánsky aj retro štýl.

Môže sa niesť v jemných svetlých tónoch a prírodných materiáloch, alebo naopak aj vo výrazných sýtych farebných odtieňoch. Treba však odhadnúť správne ladenie aj v Boho štýle a aj tu platí, že menej je viac.

 

 

NAŠI DODÁVATELIA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Pridané